Takovými slovy bychom měli šetřit a nepoužívat při každé příležitosti. Snad nám to pro tentokrát odpustíte. Máme za sebou jednu z nejnáročnějších, ale současně i jednu z nejzdařilejších akcí v novodobých dějinách Sokola Nový Lískovec. Ale popořádku …

Tradice zakončení předvánočního období v Novém Lískovci patří od roku 2016 divadelnímu představení Živý betlém. Tentokrát jsme spojili finanční, materiální a personální síly s městskou částí a s kavárnou Coffee Trail Garden. Výsledkem bylo komponované odpoledne a podvečer, kde zájemci mohli navštívit adventní tržiště, které bylo umístěno jak ve vnitřních prostorách, tak na venkovním prostranství, minizoo a kovářskou dílnu. Bylo zde také distribuováno betlémské světlo. Celé odpoledne bylo doprovázeno živou kytarovou hudbou. Krátce po 17. hodině, tedy po setmění, bylo zahájeno samotné divadelní představení v podání členů a členek našeho Sokola. I letos jsme měli krásného živého Ježíška! Celou akci provázel vytrvalý déšť. A teď k tomu zázraku, vlastně byly dva: i přes velmi nepříznivé počasí do areálu Skály přišlo docela velké množství lidí, kteří se deštěm nenechali odradit. A za druhé: přes tyto extrémní podmínky nám fungovala všechna zvuková a osvětlovací aparatura, bez které se žádné divadelní představení, ani amatérské jako je to naše, nedá produkovat. Velké díky je třeba směřovat také ke všem hercům a členům technické čety, kteří se na celou akci zodpovědně připravovali. Poděkování patří také panu Jaroslavu Suchému, náměstkovi primátorky statutárního města, který nad celou akcí přijal osobní záštitu. Děkujeme také personálu kavárny Coffee Trail Garden za efektivní spolupráci a vedení městské části za podporu nejen při pořádání této akce.

Fotky našeho fotografa Mirka Noska najdete zde: https://www.rajce.idnes.cz/mt03/album/zivy-betlem-sokol-novy-liskovec2023